Przedszkole Miejskie nr 19
im. Jana Brzechwy
w Gorzowie Wlkp.
 
jesteś tu: strona główna
szukaj:
Powiadom znajomego
Jeżeli znasz kogoś, kogo może zainteresować ta strona, powiadom go o niej.

Twoje imię/nazwisko/pseudonimAdres e-mail znajomego 
 

Spotkanie wigilijne

 Wigilijne spotkanie z rodzicami
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyła się wspólna wigilia z naszymi rodzicami. W tym roku w „Jasełkach” wystąpiły przedszkolaki z Akademii Pana Kleksa. Na zakończenie wszystkie panie zaśpiewały świąteczną piosenkę „Kto wie”, a nawet nasi rodzice włączyli się do wspólnego śpiewu. Później próbowaliśmy świątecznych potraw przyniesionych przez rodziców, słuchaliśmy kolęd i mogliśmy się pobawić. To był wyjątkowy wieczór, bo bardzo lubimy jak w przedszkolu są z nami  nasze rodziny.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.12.14 Wigilijne spotkanie z rodzicami

Wigilia w przedszkolu

 Wigilia w przedszkolu
W przedświateczny piątek była wspólna wigilia i wszystkie przedszkolaki jadły barszcz i krokiety przy uroczyście nakrytych stołach na korytarzu. Wcześniej obejrzeliśmy Jasełka,  które przygotowała Akademia Pana Kleksa, złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.12.14 Wigilia w przedszkolu

Wakacje

 WAKACJE  2019
W bieżącym roku przedszkole pełni dyżur w SIERPNIU,
w LIPCU przedszkole będzie nieczynne.

W teatrze

Mikołajkowe Spotkania Baśniowe
Wszystkie grupy z naszego przedszkola pojechały do teatru na przedstawienie pt. „Zimowa podróż Jacka i Placka”. Przygody dwóch psotliwych i leniwych bliźniaków bardzo nam się podobały. Na koniec czekała na nas niespodzianka - był Mikołaj i rozdawał słodkie upominki. Po powrocie do przedszkola rysowaliśmy ulubione scenki z przedstawienia.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.12.11 W teatrze

Bal karnawałowy

 

Wesołych Świąt

Mikołaj

 

Miejskie ozdabianie choinek

Miejskie ozdabianie choinek
W środę, 5 grudnia, w sali sesyjnej urzędu miasta było gwarno, kolorowo i niezwykle wesoło! Powód? Przedszkolaki przyszły na zaproszenie prezydenta miasta ozdabiać choinki. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Kleksików. Kreatywność maluchów nie miała granic! Ich choinki były piękne - sami zobaczcie!

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.12.05 Miejskie ozdabianie choinek

Spotkanie wigilijne

 

Andrzejkowy kiermasz ciast

 Andrzejkowy Kiermasz Ciast
Dziękujemy serdecznie za uczestnictwo w Andrzejkowym Kiermaszu Ciast. Zarówno za przygotowanie pysznych i pomysłowych wypieków jak i ich zakup.
Zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych kiermaszach.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.11.30 Andrzejkowy kiermasz ciast

Teatr Zimowa podróż Jacka i Placka

 

Felek Kartofelek

 Felek Kartofelek
W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatru lalek państwa Perłowskich. Na początku dowiedzieliśmy się, co to jest kukiełka, pacynka i lalka, czym jest w teatrze horyzont i kurtyna. Zaczarowaliśmy teatralny reflektor, który nie chciał się zapalić i zaczęło się przedstawienie. Bohaterem inscenizacji był Jasiu Kiełbasa (to było bardzo śmieszne). Udało nam się przepędzić złodziejaszka, który chciał ukraść kiełbasę, która była zatruta, ale tak naprawdę nie była zatruta! Ostrzegaliśmy przed smokiem, musieliśmy też powiedzieć Jasiowi, że Felek nie chce chodzić do szkoły, bo woli się nudzić! Było tyle śmiechu, że musieliśmy trzymać się za brzuchy!

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.11.30 Przedstawienie kukiełkowe "Felek Kartofelek"

Spotkanie muzyczne

 
 
6 grudnia (czwartek) odbędzie się wyjątkowy bajkowy koncert w wykonaniu artystów scen szczecińskich.Spotkanie nosi tytuł: „Święty Mikołaj
i świąteczne życzenie”.
Z okazji Mikołajek koszt spotkania pokrywa przedszkole.

Andrzejkowy kiermasz ciast

 

Felek Kartofelek

 30 listopada (piątek) w naszym przedszkolu odbędzie się przedstawienie lalkowe w wykonaniu aktorów gorzowskiego teatru pt. „Felek Kartofelek”. 
Koszt spotkania to 8 zł.

Rogale Marcińskie

 Zajęcie otwarte - ROGALE MARCIŃSKIE
Grupa Żabek oraz grupa Entliczków-Pentliczków zaprosiła rodziców na wspólne zajęcia. Na początku dzieci z dwóch grup zaśpiewały piosenki i powiedziały wierszyki, które już zdążyły się nauczyć. Zatańczyły również tańce ludowe. Następnie dzieci z pomocą dorosłych wykonały "Rogaliki Marcińskie" z ciasta francuskiego i masy makowej. Wszystkie wyszły przepiękne i pyszne. Było bardzo miło spędzić czas z dziećmi i ich rodzinami.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.11.13 Zajęcia otwarte "Rogale Marcińskie"

Rekord dla Niepodległej

 Rekord dla Niepodległej
Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada dokładnie o godzinie 11:11, podczas uroczystego apelu wszyscy odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego. Do akcji zgłosiło się 4,6 mln uczniów, blisko 500 tys. nauczycieli z ponad 24 tys. szkół w kraju i 102 szkół polonijnych za granicą. U nas Mazurka Dąbrowskiego odśpiewało 126 przedszkolaków oraz 21 osób personelu. Jesteśmy bardzo dumni!  

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.11.09 Uroczysty apel - śpiewanie Hymnu

Apel Niepodległościowy

  Przedszkolaki dla Niepodległej
9 listopada świętowaliśmy 100 Urodziny naszej Ojczyzny. Z tej okazji wszyscy zebraliśmy  się w grupie Kleksików, aby uczcić ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Każda grupa przygotowała krótki program artystyczny. Słowem, tańcem i piosenką oddaliśmy szacunek symbolom narodowym i naszej Ojczyźnie, bo 
chociaż dopiero jestem przedszkolakiem, dobrze wiem,
że jestem patriotą – Polakiem.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.11.09 Uroczysty apel "Przedszkolaki dla Niepodległej"

Patriotyczna fotobudka

 PATRIOTYCZNA FOTOBUDKA 
Zapraszamy do patriotycznej FOTOBUDKI.

    Korzystając z dostępnych gadżetów 
można wykonać pamiątkowe zdjęcie rodzinne na 100-lecie Niepodległości.
Chętne osoby proszone są o dostarczenie 
do 19 listopada jednego wywołanego zdjęcia, w dowolnym formacie,
na przedszkolną wystawę:
„KOCHAM CIĘ POLSKO”.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.11.06 Fotobudka

Pasowanie na starszaka

 Pasowanie na starszaka
Grupa Kleksików i Akademii Pana Kleksa została uroczyście pasowana na starszaków. Najpierw zaśpiewaliśmy piosenki, powiedzieliśmy wierszyki, a panie z młodszych grup zadawały pytania, na które każdy starszak musi znać odpowiedź – egzamin zdaliśmy świetnie. Później złożyliśmy przyrzeczenie – przyrzekaliśmy przestrzegać wszystkich zasad,  mamy nadzieję, że dotrzymamy słowa, chociaż nie będzie to łatwe! Potem pani dyrektor każdego pasowała wielką kredką na dzielnego starszaka. Otrzymaliśmy „starszakowe” dyplomy oraz upominki. Nasze młodsze koleżanki i koledzy z grupy „Żabek”, „Żuczków” i „Jeżyków”  przygotowali specjalnie dla nas niespodzianki - miłe są te „maluszki” i „średniaki”. Jesteśmy bardzo dumni, że już jesteśmy starszakami, bo:
 Kto jest małym przedszkolakiem zawsze marzy być starszakiem!!!

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.10.25 Pasowanie na starszaka

Zakończenie akcji

 Zakończenie akcji „Kasztanobranie 2018”
Dziękujemy serdecznie całym rodzinom
za czynne włączenie się w akcję.
Wspólnie udało nam się zebrać
676 kilogramów kasztanów !
dziękujemy

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.10.28 Zbiórka kasztanów

Konkurs na szarlotkę

 

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.10.19 Konkurs na najsmaczniejsze ciasto z jabłkiem w roli głównej

język angielski

  Zajęcia i zabawy z językiem angielskim
  odbywają się w dniach:
wtorek - godz. 9 00 do godz. 11 00
grupa I, II, V, VI
    czwartek - godz. 13 00 do godz. 14 00
                    grupa III i IV 
 

Bajka muzyczna

 O dzielnym Dratewce i leniwym smoku
W naszym przedszkolu odbył się muzyczny koncert
pt. „O dzielnym Dratewce i leniwym Smoku”. Dowiedzieliśmy się jak wygląda i jak brzmi klarnet, gong i pianino, poznaliśmy krakowskie stroje ludowe i nauczyliśmy się kroku krakowiaka. Było bardzo wesoło i świetnie się bawiliśmy.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.10.18 Spotkanie muzyczne

Treningi pamięci

 

Wycieczka do Bogdańca

 Wycieczka do Bogdańca
Grupa Kleksików i Akademii Pana Kleksa była na wspólnej wycieczce w Bogdańcu. Wycieczka rozpoczęła się wesołymi zabawami na ogromnym placu zabaw. Później był spacer przez las do Zagrody Młyńskiej – szliśmy po pięknym, jesiennym dywanie z liści. Po drodze panie zadawały nam różne przyrodnicze zagadki. Zwiedziliśmy dom, w którym dawno temu mieszkał młynarz ze swoją rodziną oraz wozownię, gdzie były bryczki, sanie i wozy. Na podwórku oglądaliśmy różne narzędzia rolnicze, których kiedyś używano w pracy na polu. Obserwowaliśmy również jak piekarz lepił z ciasta bułki, chleby, chałki, a nawet zwierzęta. Były pyszne kiełbaski z ogniska i oczywiście świeży, pachnący i chrupiący chleb. To była naprawdę świetna wycieczka.

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.10.02 Wycieczka do Bogdańca

Konkurs na szarlotkę

 

Pola Nadziei

Serdecznie dziękujemy
za aktywne uczestnictwo
w XIII edycji akcji POLA NADZIEI.
W tym roku nasze przedszkole
zebrało 422,50 zł.
Cały dochód z przeprowadzonej akcji został przekazany na rzecz
Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
 

Spotkania muzyczne

 
 18 października (czwartek)
  odbędzie się pierwszy z cyklicznych
 bajkowych koncertów
w wykonaniu artystów scen szczecińskich.
Spotkanie nosi tytuł:
„O dzielnym Dratewce
i leniwym smoku”
Koszt zajęć wynosi 6 zł.

Piknik jesienny

 

Jesienny piknik rodzinny

 Piknik Jesienny
Ponownie spotkaliśmy się przy górze piachu na Jesiennym Pikniku Rodzinnym. Pogoda jak zawsze nam dopisała i bawiliśmy się świetnie. Kiełbaski z ogniska i inne smakołyki były pyszne, ale najbardziej podobało nam się zbieganie z piaszczystej górki i wspinanie się na nią. Na wspólnym pikniku było wielu absolwentów naszego przedszkola. Gabryś i Patryk z drużyną harcerzy pomagali w transportowaniu ławek, stołów, opału, i innych sprzętów na piknikową polanę, a Tobiasz, Hania, Michał, Janek, Mateusz, Aleksander i Adrian  chętnie bawili się z młodszymi kolegami. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i miło spędzony czas. Wszystkich zapraszamy za rok!

Zobacz zdjęcia w galerii

2018.09.29 "Piknik Rodzinny"
2018.09.29 Jesienny piknik rodzinny
2018.09.29 Jesienny piknik rodzinny -Jeżyki
2018.09.29 Piknik jesienny - Góra Piachu

Kasztanobranie

 
 
Ostatnio dodane zdjęciawięcej ...
Losowe zdjęcia z galeriiwięcej ...