|
| |
PROBLEMY PRIORYTETOWE NA ROK SZKOLNY 2020/2021Problemy priorytetowe
na rok szkolny 2020/2021
1.Kształtowanie postawy tolerancji, szacunku i równości w odniesieniu do wszystkich ludzi bez względu na narodowość, wygląd, kolor skóry, płeć, wiek itp. poprzez zapoznanie dzieci z ich prawami i obowiązkami.
REALIZOWANE ZADANIA W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Bardzo lubimy to święto!
Tego dnia w każdej grupie było dużo wesołych zabaw i tańców, nawet na podwórku dzieci bawiły się kolorową chustą i piłką. Rysowały super przedszkolaków – czyli siebie,
bo przecież jesteśmy SUPER PRZEDSZKOLAKAMI!
Były również lizaki dla każdego przedszkolaka!
To był wspaniały i wesoły dzień. Zobacz zdjęcia w galeriiDZIEŃ CHŁOPAKA DZIEŃ CHŁOPAKA
Z okazji Dnia Chłopaka wszystkie dziewczynki z wszyskich grup przygotowały dla swoich kolegów niespodzianki, życzyły im dużo uśmiechu, radości, wspaniałych przyjaciół oraz zaśpiewały „Sto lat" – chłopcy byli trochę zawstydzeni, ale bardzo szczęśliwi. Zobacz zdjęcia w galeriiDZIEŃ PRAW RODZINY RODZINA JEST NAJWAŻNIEJSZA
22.X - Dzień Praw Rodziny
W ten dzień przedszkolaki z grupy Akademia Pana Kleksa zaśpiewały i zagarały na instrumentach muzycznych do piosenki "Jak dobrze mieć rodzinę". Następnie cała grupa wykonała plakat rodziny. Dzieci współpracowały i kreowały postacie według własnego pomysłu. Zobacz zdjęcia w galeriiJESTEM DOBRYM KOLEGĄ PIĘKNE ZWYCZAJE-JESTEM DOBRYM KOLEGĄ
U nas w przedszkolu wszyscy jesteśmy inni –
…są blondyni i bruneci, mamy oczy ciemne, jasne, a ubrania luźne, ciasne, są i duzi, są i mali – choć tak różni – to wspaniali, bo na całym wielkim świecie różnych ludzi odnajdziecie!
Dzieci z grupy "Żuczków" dużo rozmawiały o tym jak być dobrym kolegą i koleżanką. Wiedzą już jak należy się zachować żeby innym nie sprawiać przykrości. Bardzo się starają by być dla siebie mili i używać czarodziejskich słów. Rysowały kolegę lub koleżankę z grupy, najpierw losowały znaczki i kogo znaczek wybrały tego starały się narysować. Rozpoznawały i naśladowały emocje na obrazkach i na specjalnym Kole Fortuny na nowej tablicy. Na narysowanej postaci zaznaczały gdzie czują złość jak czasami się denerwują. Później uczyły się jak radzić sobie ze złością, wiedzą, że można ją wytupać, strzepnąć, narysować, wykrzyczeć w poduszkę, pomyśleć o czymś przyjemnym. Były też specjalnym pociągiem w Krainie Radości, Spokoju i Gniewu. Dorysowywały na portretach smutne i wesołe miny - dużo łatwiej jest narysować kogoś uśmiechniętego! Nauczyły się piosenki „Co kto lubi” oraz wiersza o tym, że każdy jest inny.
Zobacz zdjęcia w galeriiMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
Bajki wędrują po całym świecie i dziś do nas zawitały.
5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Dzisiaj wszyscy mieliśmy okazję poczuć się jak w bajce, zobaczcie sami.
Zobacz zdjęcia w galeriiMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 LISTOPADA
Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedszkolaki z grupy VI wykonały Kartkę Życzliwośći i Miłości, ktróra jest symbolem jednego z najważnieszych praw dziecka - prawa dziecka do miłości i rodziny. Zobacz zdjęcia w galeriiMIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
"KARTKA ŻYCZLIWOŚCI"
2020.11.16-23
Dzieci z grupy VI, które lubią rysować i mają talenty plastyczne wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Kartka życzliwości."
Zobacz zdjęcia w galeriiTYDZIEŃ O PRAWACH I O OBOWIĄZKACH DZIECI TYDZIEŃ O PRAWACH I O OBOWIĄZKACH DZIECI GRUPA VI
Nauka wiersza ,, Prawa dziecka" M. Brykczyńskiego.
Praca z obrazkami ,, Prawa dziecka", poznanie tych praw
i wyjaśnienie znaczeń tych praw. Klasyfikowanie obrazków na prawa i obowiązki. Nauka piosenki o prawach dziecka Kucharczyk pt. ,, Moje prawa. Pogłębianie wiedzy na temat praw dziecka; zachęcanie do rzetelnego wypełniania swoich obowiązków; konfrontowanie tego, co dzieci lubią, z tym, co im wolno. Oglądanie filmów edukacyjnych o prawach dziecka itp. Zobacz zdjęcia w galerii PLAKAT ,,PRAWA DZIECI" PLAKAT ,,PRAWA DZIECI"
Na początku tygodnia dzieci sprawdzały swoją wiedzę o prawach dziecka, co już wiedzą i umieją. Na koniec tygodnia można zauważyć, że zakres wiedzy dzieci na temat praw dziecka rozszerzył się dzięki różnym działaniom edukacyjnym: jak pogadanki , filmy edukacyjne, stosowanie metody Burza mózgu, działalność plastyczna i artystyczna (muzyczna, literacka), udział w konkursie międzyprzedszkolnym plastycznym ,, Kartka życzliwości" itp. Zobacz zdjęcia w galerii
| |
|